środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnosciCzym jest Judytowanie? Nowy trend na TikToku zyskuje na popularności!

Czym jest Judytowanie? Nowy trend na TikToku zyskuje na popularności!

odpoczynek na wsi

Odpoczynek od zgiełku miasta pozwala głębiej poznać siebie/Fot. nastyaofly, Freepik

Czym jest Judytowanie?

Pamiętacie film oparty na książce Katarzyny Grocholi „Nigdy w życiu”. Główna bohaterka, Judyta odgrywana przez Danutę Stenkę ucieka z pracy w korporacji w dużym mieście i wyjeżdża na wieś. Pragnie odzyskać wewnętrzy spokój i zacząć nowe życie. Decyduje się także postawić tam dom, co jak się z czasem okazuje wychodzi jej na dobre. Okazuje się, że postawa filmowej Judyty stała się inspiracją dla wielu kobiet. Na TikToku mnoży się od nagrań pokazujących wyjazdy na łono przyrody, kontakt ze zwierzętami czy oddawanie się iście „sielskim” czynnościom związanych np. z uprawą warzyw czy sadzeniem kwiatów. Termin Judytowanie stał się więc nazwą trendu na TikToku, ale także symbolem dbania o swój fizyczny i psychiczny dobrostan. To także próba podjęcia realizacji swoich marzeń, na które dotychczas brakowało nam odwagi.

Trendy na TikToku zmieniają się jak w kalejdoskopie. Lazy Girl jest jednym z nich. O tym na czym polega piszemy w tym artykule:

Jakie są zalety Judytowania?

W czasach, kiedy mierzymy się w nieustanną pogonią za karierą, pieniądzem i prestiżem, a nasz czas jest często zdominowany przez korzystanie z urządzeń elektronicznych taki trend jest niczym powiew świeżości. Nie musi on jednak zawsze wiązać się z przeprowadzką na wieś. Tu chodzi raczej o wypoczynek, kontakt z naturą i głębsze wsłuchanie się w siebie i swoje potrzeby, z dala od zgiełku miasta i tłumów ludzi. Judytowanie może więc być krótkim wyjazdem na łono przyrody np. do gospodarstwa agroturystycznego czy letniskowego domku. Użytkownicy TikToka pokazują jednak, że równie dobre sprawdzi się piknik na trawie czy spacer po polach z psem.

kobieta przechadza się po polu

Trend na Judytowanie na TikToku rośnie w siłę/Fot. Freepik

TikTok jest kopalnią trendów, także na temat związku. Czym jest delusional relationship? Sprawdź tutaj:

Czy Judytowanie jest dla wszystkich?

Znając już odpowiedź na pytanie czym jest Judytowanie chyba nikt nie ma wątpliwości, że to jeden z niewielu trendów na TikToku, któremu obca jest metryka. Nie ma więc znaczenia, czy sięgną po niego osoby młode potrzebujące „resetu” czy ludzie w dojrzałym wieku. Mogą z niego korzystać wszyscy Ci, którzy mają ochotę na pełen spokoju odpoczynek z dala od miasta i w otoczeniu przyrody. Aby miał on sens ważne jest, aby na czas jego trwania ograniczyć lub całkowicie wyeliminować użytkowanie urządzeń elektronicznych. Korzystanie z uroków zieleni i bycie przyklejonym do monitora raczej nie idą ze sobą w parze.

Może zatem warto wzorem bohaterki jednej z najbardziej znanych polskich komedii romantycznych pozwolić sobie na taki reset? Jedno jest pewne – niezależnie od tego jak długo będzie on trwał z pewnością wyjdzie nam tylko na dobre!

kobieta czyta książkę

Judytowanie to wyjazd na łono przyrody/ Fot. Freepik

Przeczytaj także o tym, dlaczego wiele kobiet decyduje się opuścić wieś:

The post Czym jest Judytowanie? Nowy trend na TikToku zyskuje na popularności! appeared first on Portal i poradnik dla kobiet: zdrowie i uroda, moda, trendy.

Artykuł pochodzi z tej strony.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular