wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnosciBransolety z pereł – dodatek na czasie

Bransolety z pereł – dodatek na czasie

Jakie perły?

Biżuteria z pereł dostępna jest w mniejszym lub większym stopniu z kamieniami czterech gatunków:

– słodkowodne – to najtańsze kamienie hodowane w ciele małży, najczęściej nie są też specjalnie urodziwe, choć zdarzają się wyjątki. Zazwyczaj białe lub w pastelowych kolorach, możemy też spotkać egzemplarze barwione na czarno czy brązowo

– Akoya – najpopularniejszy gatunek kamieni pochodzący z mięczaków bytujących w morzach i z uwagi na rejony hodowli charakteryzujące się niską temperaturą wody uważany jest za najpiękniejszy. Należy tu jednak wspomnieć iż szczególną urodą wyróżniają się wyłącznie najlepsze egzemplarze, a słabej jakości perły czasem nie dorównują kamieniom z wód słodkich

– Tahiti – to kamienie „czarne”, choć w ten sposób określamy wszystkie klejnoty o barwie ciemnej. Czarna perła to w praktyce kamień o ciemnym ubarwieniu, a najbardziej ceniony będzie wówczas, gdy na jego powierzchni dostrzeżemy grę żywych barw. Bransoletki z perłami Tahiti są niezwykle trudno dostępne, najczęściej możemy je nabyć w drodze indywidualnego zamówienia.

– South Sea – to kamienie o barwie od białej do intensywnie złotej. Na tyle kosztowne, iż bransolety z nich wykonane spotyka się niezmiernie rzadko. Ostatnie wzrosty cen tych kamieni powodują, iż cena bransolety z pereł South Sea nie różniłaby się wiele od ceny luksusowego samochodu.

Jak widać sam gatunek pereł będzie bardzo wpływał na cenę biżuterii, jednak bardzo wiele zależy również od ich jakości. W każdym z gatunków znajdziemy kamienie wysokiej i niskiej klasy, co w praktyce przekłada się na ich urodę i cenę. Czym w praktyce jest owa jakość?

Bransolety z pereł – kwestia jakości

Jakość kamieni powstających w ciele małży ocenia się w kilku wymiarach, z których najważniejsze są połysk, jakość powierzchni oraz kształt. Połysk nie bez powodu wymieniony jest na pierwszym miejscu, gdyż najsilniej wpływa on na postrzeganie piękna klejnotów, usuwając w cień drobne ich niedoskonałości w innych wymiarach. A czym jest połysk w praktyce? To zdolność do odbijania światła, powodująca iż refleksy widoczne na powierzchni są wyraźne, a nie rozmyte. Przy doskonałym połysku na powierzchni pereł można często dostrzec tzw. orient, czyli grę barw spowodowaną rozszczepieniem światła przez kryształy aragonitu.

Jakość powierzchni oraz kształt są doskonałym polem do kompromisu, jeśli mamy ograniczenia budżetowe. Połysk natomiast powinien być zawsze w centrum  naszej uwagi. Pamiętajmy, że wszystkie niedoskonałości bardzo silnie wpływają na cenę. Tania perła to zawsze słaba jakość –  za piękno w przypadku tych kamieni trzeba zawsze zapłacić więcej.

Jaka długość perłowej bransoletki?

Pewnym problemem przy zakupie bransoletki z pereł będzie kwestia dopasowania jej długości do obwodu naszego nadgarstka. Sprzedawcy często oferują usługę nieodpłatnej zmiany rozmiaru bransolety, problemem dla wielu kupujących jest jednak określenie pożądanej długości, szczególnie gdy biżuteria kupowana jest na prezent i nie ma możliwości jej przymierzenia. Na panów kupujących bransoletki czeka przy okazji kilka pułapek:

  1. Obwód nadgarstka to nie to samo co długość bransolety. Zwróćmy uwagę, iż nić bransolety (która wyznacza jej długość) znajduje się w pewnej odległości od ciała – tym większej, im większa jest średnica pereł
  2. Preferencje obdarowanej osoby mogą być różne – niektóre panie lubią bransoletki dość ciasno okalające nadgarstek, inne wolą gdy biżuteria leży swobodnie i da się przemieszczać wzdłuż ręki
  3. Określenie długości bransolety z dokładnością co do milimetra mija się z celem, gdyż sprzedawca może nie być w stanie uzyskać aż takiej precyzji – tu możliwe rozmiary narzucane są poprzez dodanie lub odjęcie perły, która przecież ma określoną wielkość.

Z w/w powodów warto zapytać sprzedawcy o możliwość korekty rozmiaru dopiero po wręczeniu upominku i najlepiej aby w tym celu zgłosiła się sama osoba obdarowana. Będzie wówczas możliwość przymierzenia i ustalenia najbardziej komfortowego przedziału długości.

Gdzie kupić bransoletkę z pereł?

To najtrudniejsze pytanie, gdyż rzeczywiście oferta biżuterii z tych kamieni w naszym kraju jest dosyć mizerna i opiera się przede wszystkim o perły bardzo niskiej jakości. Naszym zdaniem bardzo dobry stosunek jakości do ceny oferuje sklep Gemapolis:

https://gemapolis.pl/kategoria-produktu/bransoletki/

Oferta zamieszczona na stronie sklepu oszałamia swoją szerokością i różnorodnością, a jakość rzeczywiście bardzo wyróżnia się na rynku przy stosunkowo umiarkowanych cenach.

Życzymy owocnych poszukiwań!

 

The post Bransolety z pereł – dodatek na czasie appeared first on Portal i poradnik dla kobiet: zdrowie i uroda, moda, trendy.

Artykuł pochodzi z tej strony.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular