Styl życia  RSS
Złodziejskie metody. Włamywacze są coraz bardziej bezczelni


Współczesny złodziej to zazwyczaj wcale nie stereotypowy zbir z łomem i workiem na łupy. Przestępcy czyhający na nasz dobytek są coraz bardziej podstępni, a kradzieży dokonują w białych rękawiczkach. Czasami sami zapraszamy ich do mieszkań.

Źródło: kobieta.interia.pl

​Kolejny pozytywny skutek pandemii - na Ziemi dawno nie było tak cicho


Trwająca już od roku pandemia koronawirusa jest przyczyną wielu negatywnych zdarzeń i procesów. Jej fatalne skutki świat będzie odczuwał jeszcze długo. Ale wymuszone izolacją zwolnienie gospodarek całego świata i zwolnienie tempa naszego życia ma też dobre strony. Jedną z nich było to, że poziom tzw. hałasu sejsmicznego wywoływanego transportem, podróżami, ruchem ulicznym zmniejszył się o połowę. "To był najdłuższy i najbardziej wyraźny okres ciszy" - wskazują badacze.

Źródło: kobieta.interia.pl

​Najbliżej idealnej rasy psów są dalmatyńczyki. Tyle że według bardzo specyficznego kryterium

#zrodlo

A co byłoby, gdyby matematyczną zasadę zwaną złotą proporcją stosowaną w architekturze i malarstwie, użyć w odniesieniu do istot żywych? Już wiadomo. Sztab analityków wziął bowiem pod lupę 100 psich ras i ocenił ich atrakcyjność. Okazało się, że najlepsze proporcje mają dalmatyńczyki. Cruella De Mone musiała o tym wiedzieć.

Źródło: kobieta.interia.pl

​Czy Way of Blonde chce dorównać facetom?


Zabójczo piękna, o sile mięśni, której mógłby pozazdrościć jej niejeden facet... Way of Blonde stanęła na torze przeszkód w show Polsatu "Ninja Warrior Polska". Jak poradziła sobie na tle innych zawodników?

Źródło: kobieta.interia.pl

Trzy znaki zodiaku, które nie mają sobie równych


Liczby nie kłamią - osób urodzonych na przełomie tych miesięcy jest statystycznie najwięcej. Sprawdź, kto znalazł się na astrologicznym podium, z czego to wynika i jak wpływa na ich charakter.

Źródło: kobieta.interia.pl

Nastoletni poliglota


Pochodzi z ubogiej rodziny, ale potrafi mówić w ponad dwunastu językach. W jaki sposób się ich nauczył i jak to możliwe, że został uczniem prestiżowej, zagranicznej szkoły? Sprawdźmy.

Źródło: kobieta.interia.pl

Aileen Wuornos - Zakochany Monster

#zrodlo

Rankiem 9 października 2002 roku wstała i zamówiła czarną kawę bez cukru. Pierwszy tego dnia i ostatni w życiu posiłek. Punktualnie o 9.00, ubrana w więzienną, pomarańczową bluzę, weszła do sali egzekucyjnej.

Źródło: kobieta.interia.pl

Wykonała jeden gest i spłynęła na nią fala nienawiści


Megan Rapinoe, złota medalistka olimpijska i dwukrotna mistrzyni Pucharu Świata kobiet w piłce nożnej, całym swoim życiem pokazuje, że największe osiągnięcia mogą pochodzić spoza boiska. Przeczytaj fragment jej książki "Jedno życie", w którym opisuje burzę, jaka rozpętała się w USA po tym, jak 4 sierpnia 2016 roku w akcie protestu przeciwko rasizmowi uklękła na murawie boiska podczas hymnu.

Źródło: kobieta.interia.pl

W Kijowie stanął pierwszy eko automat gromadzący karmę dla bezdomnych zwierząt


Na ten znakomity pomysł wpadła ukraińska organizacja charytatywna Yapomoga. Ich automat, w zamian za puste butelki PET, gromadzi karmę dla potrzebujących zwierzaków i zachęca do recyclingu.

Źródło: kobieta.interia.pl

Jej ciała poszukiwano na wysypisku śmieci. Kulisy strasznej zbrodni


Przeczytaj fragment książki "Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, które wstrząsnęły Polską XXI wieku" Moniki Całkiewicz i Roberta Ziębińskiego, by poznać bliżej tragiczną historię zamordowanej pielęgniarki.

Źródło: kobieta.interia.pl

Masz niewielu przyjaciół? Oto jak postrzegają cię inni!


Im mniej masz przyjaciół, tym lepszym jesteś kandydatem na przyjaciela. Do takich wniosków doszli naukowcy z The Chinese University of Hong Kong Business School.

Źródło: kobieta.interia.pl

Stylizacje gwiazd w wersji XL

#zrodlo

Katie Sturino ubiera się jak najpopularniejsze celebrytki, chociaż może się pochwalić zupełnie inną figurą. Według niej kobiety o pełniejszych kształtach powinny bez skrępowania bawić się modą. Ona to robi i pokazuje na wymownych zdjęciach.

Źródło: kobieta.interia.pl

Tajemnicza kobieta z Isdal

#zrodlo

Zginęła 50 lat temu, ale do dziś nie udało się ustalić jej tożsamości. Kolejne dowody, zeznania świadków i badania naukowe wciąż nie pozwalają rozwikłać jednej z najdziwniejszych zagadek kryminalnych XX wieku. Do kogo należą nadpalone zwłoki pozbawione odcisków palców?

Źródło: kobieta.interia.pl

Branża, o której się nie mówi: sprzątanie po zgonach

#zrodlo

W Polsce umiera rocznie około 400 000 ludzi, a mimo to o branży pogrzebowej wiemy niewiele. Z zapartym tchem wysłuchujemy opowieści o duchach, historii o białym świetle na końcu tunelu, a jednocześnie unikamy rozmów z osobami, które realnie są najbliżej śmierci. Przeczytaj fragment książki "Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej" i poznaj trudności, jakie towarzyszą pracownikom działalności, o której u nas prawie się nie mówi, czyli sprzątania po zgonach.

Źródło: kobieta.interia.pl

Najpierw niebieskie psy, a teraz… zielone


Zagadka niebieskich psów w Rosji została rozwiązana. Przyczyna okazała się inna, niż wcześniej podejrzewano. Tymczasem kilkaset kilometrów dalej – w Podolsku pod Moskwą, pojawiły się psy o zielonym kolorze sierści. Rosjanie próbują wyjaśnić i tę sprawę.

Źródło: kobieta.interia.pl

Tata na obcasach


Jest mężem i ojcem, a równocześnie fanem krótkich spódniczek i szpilek. Bez skrępowania pozuje w odważnych stylizacjach. W jakim celu? Nie chodzi o wywołanie skandalu, ale zaprezentowanie swoich racji. Dla niego to życiowa misja.

Źródło: kobieta.interia.pl

reklama
Polecamy
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami